Синій та жовтий кольори прапору символізували Київську Державу ще до християнизації Русі. Це були також кольори герба Галицько-Волинської держави, більшості міст Київщини та загалом України. Упродовж історичного становлення Української держави синьо-жовтий прапор був символом боротьби за національні та соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса і багатство рідної землі.
Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба. Саме таке тлумачення сприяло поширенню національного прапора в Наддніпрянщині на початку ХХ ст.
Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України щорічно 23 серпня в Україні відбувається здійснення комплексу урочистих заходів, зокрема о 9 годині відбувається офіційна церемонія підняття Державного Прапора України в українських містах і селищах, а також у закордонних дипломатичних представництвах України.
Немає коментарів:
Дописати коментар